محصولاتشرکت های ساختمانیفروش مصالح ساختمانیخرید مصالح ساختمانیبنگاه املاکاخبار ومقالات

انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات پی وی سی انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن و ساختمان استان تهران انجمن تولید کنندگان در و پنجره یو پی وی سی ایران شرکت تعاونی انبوه سازان مسکن انجمن صنفی انبوه سازان مسکن سندیکای شرکت های ساختمانی ایران سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران انجمن سنگ ایران انجمن صنفی کارفرمایی طراحی و معماری و دکوراسیون ایران سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران انجمن صنفی تولید کنندگان شیرآلات بهداشتی
مصالح ساختمانی,بازار مسکن,کاشی,سرامیک,دکوراسیون

مسکن

نقش‌آفرینی برخی مؤسسات اعتباری در تعمیق رکود مسکن

مسکن, رکود مسکن, مؤسسات اعتباری

به گزارش شبکه صنعت ساختمان ایران به نقل از "صما"، دراین هفته مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با تشریح دلایل بروز رکود در بخش مسکن طی سال‌های اخیر گفت: بالا بودن نرخ سود بانکی، رکود حاکم بر کل اقتصاد، کاهش قدرت خرید و ورود و خروج برخی از مؤسسات اعتباری و حتی غیر اقتصادی به بخش مسکن از دلایل عمیق‌تر شدن رکود بخش مسکن است.

واگذاری زمین به مدال آوران المپیک ریو

زمین ساختمان,مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی از واگذاری زمین به مدال آوران المپیک ریو در شهرهای جدید با تخقیف ویژه خبرداد.

به گزارش خانه دات کام نریمان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا  و سیما؛ گفت : برای هویت بخشی به شهرهای جدید و  ترغیب و تشویق مدال آوران المپیک ریو، زمین هایی  در شهرهای جدید به آنها واگذاری می شود.

وی از اعطای تخفیف های ویژه به ورزشکاران در واگذاری زمین خبرداد و افزود :‌ به دارندگان مدال طلای المپیک   120 میلیون ، نقره 90 میلیون  ، و برنز 70 میلیون تومان برای خرید زمین یا ملک در شهرهای جدید تخفیف داده می شود .

مسکن چه زمانی کالای مصرفی می‌شود؟

در اقتصاد جهانی هرگاه تولید مسکن ۴ تا ۵ درصد بیش از نیاز کشورها باشد به کالایی مصرفی تبدیل می‌شود؛‌ در حالی که هم‌اکنون تعداد مسکن در ایران ۴ درصد کمتر از تعداد خانوار است.

رونق بازار مسکن در فصل تابستان؟

بازار مسکن,قیمت مسکن,مسکن,صنعت ساختمان

یک کارشناس مسکن اگرچه می‌گوید به وسیله پس‌اندازهای ایرانیان خارج از کشور در فصل تابستان به رونقی نسبی خواهیم رسید، اما عقیده دارد تا زمانی که درآمد نفتی افزایش نیابد، سایر بخش‌های اقتصاد راه نخواهند افتاد و تا زمانی که اقتصاد راه نیفتد بخش مسکن نیز همچنان در رکود باقی خواهد ماند.

اطلاعیه شهرداری تهران برخلاف موازین قانونی است+ نامه

مسکن,صنعت ساختمان,بازار مسکن

حامد مظاهریان، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه‌وشهرسازی در نامه‌ای به محمدباقر قالیباف شهردار تهران، از او خواست تا از اجرایی شدن اطلاعیه جدید شهرداری تهران به مالکان برای انتخاب مهندس ناظر بدون دخالت سازمان نظام مهندسی جلوگیری کند.

در این نامه آمده است: