محصولاتشرکت های ساختمانیفروش مصالح ساختمانیخرید مصالح ساختمانیبنگاه املاکاخبار ومقالات

انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات پی وی سی انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن و ساختمان استان تهران انجمن تولید کنندگان در و پنجره یو پی وی سی ایران شرکت تعاونی انبوه سازان مسکن انجمن صنفی انبوه سازان مسکن سندیکای شرکت های ساختمانی ایران سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران انجمن سنگ ایران انجمن صنفی کارفرمایی طراحی و معماری و دکوراسیون ایران سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران انجمن صنفی تولید کنندگان شیرآلات بهداشتی
مصالح ساختمانی,بازار مسکن,کاشی,سرامیک,دکوراسیون

کدام کالای ساختمانی برای شما مناسب تر است : آجر نمای نسوز

مصالح ساختمانی,آجر نسوز

گروه بازار ساختمان :آجر از قدیمیترین مصالح ساختمانی است که توسط بشر برای ساخت و نمای خانه مورد استفاده قرارگرفته است. زیبایی آجر و الگوهای حاصل از فرمهای آجرچینی باعث خلق آثاری شده که اصالت ، معنویت و هویت فرهنگی هر جامعه را به نمایش میگذارد و با وجود گذشت قرون متمادی هنوز کهنه نشده و همواره زیبا هستند. ساختمانهای آجری همراه با زمان بهپیش میروند و مانند یک اثر هنری ترکیب بدیعی از سلیقههای متنوع معماران خود را به نمایش میگذارند و آجر بهعنوان یک عنصر زیبا و قابلانعطاف در دستان مهندسین معمار موجب خلق آثاری زیبا و ماندگار در عرصه معماری مدرن شده و روح اصالت و زندگی را در ساختمانهای امروزی میدمد.در دوران معاصر در بین آجرها ، آجرنسوز  توانسته بازار خوبی برای خود رقم بزند.

 آجرنسوز نوعی آجر است که از خاکهای چینی و نسوز تولیدشده و با ساختار مولکولی متراکم و ظریف در دمای بالای ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد ساخته میشود و همانطور که از اسم آن برمیآید این آجر با مقاومت حرارتی بالایی که دارد در کورهها و پاتیلها و عایقکاری صنعتی کاربرد فراوان دارد. در ادامه مطالب کالای برتر نشریه ، در این شماره بازار آجرنسوز را مورد بررسی قرار میدهیم. لازم به ذكر است كه نظرات مطرحشده از سوي مصاحبهشوندگان الزاماً نظرات پيام ساختمان نيست و از نظرات موافق یا مخالف جهت چاپ در نشریه استقبال میکنیم.

مقاومت حرارتی بالا

مهدی صباغی ، کارشناس صنایع در مورد کاربرد و مزایای استفاده از آجرهای نسوز به پیام ساختمان گفت: آجرهای نسوز به دلیل مقاومت حرارتی بالا ، در پوشش درونی کورههای صنعتی استفاده میشود. آجرهای نسوز انواع مختلفی دارد و با توجه به نوع ماده استفادهشده در ترکیبات آنها ، گسترههای مختلفی را تحمل میکنند. وی در خصوص مزایای این نوع آجر گفت: به دلیل پخت بالا در کوره، در زمستان و تابستان عایق مناسبی جهت ساختمانها میباشد. همچنین به دلیل نبود ناخالصی در مواد مصرفی آنها و پخت بالای آنها در کوره، شوره نمیزند، ترکخوردگی و پوسیدگی پیدا نمیکند و از زیبایی خاصی برخوردار است.

صباغی ادامه داد: چون در تولید این آجرها فقط از خاک معدنی استفاده میشود و مواد دیگری مانند اُخرا و رنگ مصنوعی  به آن اضافه نمیگردد و رنگ آنها در اثر پخت در کوره ایجاد میشود، لذا در اثر مرور زمان رنگپریدگی پیدا نمیکند و رنگ ثابتی خواهد داشت.وی ادامه داد: این آجر بعد از استفاده در نمای ساختمان، ریزش پیدا نمیکند و به دلیل جذب مناسب آب در این نوع نماها، بعدازاینکه نمای ساختمان به اتمام رسید، آجرها کنده نمیشوند. ضمن اینکه به دلیل تنوع در رنگ آنها (در نوع انگلیسی 5 رنگ و در نوع شاموتی 3 رنگ)، میتوان بهصورت تکرنگ و یا ترکیبی استفاده کرد.

بهرهگیری از تکنولوژی روز

یکی از مسئولان  شرکت آجرنسوز سهیل به پیام ساختمان گفت: این شرکت در راستای تولید محصولاتی باکیفیت و با بهرهگیری از تکنولوژی روز در زمینه پخت و استفاده از کورههای شاتل و تونلی در فرایند تولید امروز بهعنوان تولیدکننده محصولات خاص و باکیفیت در زمینه آجرنسوزهای ساختمانی شناختهشده است . وی افزود: انواع محصولات این شرکت شامل؛ آجرهای سفید، طوسی ،آجرهای شاموتی زرد ،آجرهای قرمز ،آجرهای مشکی، قهوهای و آجرهای کف میباشد.

این فعال بازار آجرنسوز در مورد رنج قیمت برخی از  محصولات شرکت متبوعش گفت: بهتناسب ابعاد، قیمتها متفاوت است مثلاً آجرنسوز 5/5×24 قرمزرنگ هر عدد 510 تومان است که حدود 72 عدد آن یک مترمربع را شکل میدهد  یا آجر 7×30 قرمزرنگ  هر عدد 870 تومان  است که حدود 42 عدد آن یک مترمربع میشود . یا آجر 7×20 قرمزرنگ هر عدد 630 تومان عرضه میشود که حدود 61 عدد آن یک مترمربع است .

بدون نیاز به تعمیر و مرمت

یکی از عرضهکنندگان آجر پلاک نسوز کیان در مورد مزایای این برند گفت: آجرهای پلاک نسوز کیان در ابعاد 27×55×220 میلیمتر، 27×220×70 میلیمتر و 27×310×70 میلیمتر تولید میشود.این آجرها به دلیل خاصیتهای تکنیکی ممتازشان میتوانند بهطور مطمئن در نماهای خارجی ساختمانهای جدید و بازسازیشده برای سالهای سال بدون نیاز به تعمیر و مرمت استفاده شوند و بافت و رنگشان هماهنگ با طبیعت است. وی افزود:آجرهای پلاک هوای مؤثر را در نواحی داخلی و خارجی ایجاد میکنند.همچنین این آجرها در ساخت نماهای خارجی جدید، میتوانند بهسادگی با مواد متنوع و محصولهایی همچون سنگ چوب و کامپوزیت ترکیب شوند. ضمن اینکه این آجرها موجب راحتی و زیبایی برای تمام محیطها اعم از مراکز تجاری، هتلها، منازل مسکونی و مراکز دولتی میشوند. وی خاطرنشان کرد:  آجرهای پلاک نسوز دارای 2 رنگ متنوع و انتخاب بافت هستند.

آجر ایرانی برای  ایرانی

محمدعلی زراندوز،  مدیرعامل شرکت آجر نيك در مورد محصولات شرکت فوق به پیام ساختمان گفت:آجرها و تمام ماشینآلات اين كارخانه عمدتاً ساخت ايران میباشد و محصولات این کارخانه با توجه به دارا بودن مزیتهایی همچون چسبندگی مناسب با انواع ملات ها، ثبات رنگ تحت هر شرایط ، استحکام در برابر سرما ،گرما ، ضربه ،سایش و همچنین با رعایت استانداردهای خاص و با تلرانس مجاز تولید و در بستهبندیهای منظم به بازار عرضه میگردد.وی در مورد رنج قیمت برخی از محصولات تولیدیشان گفت: آجرنسوز40×10قرمز هر عدد 2 هزار تومان و مشکی و قهوهای این ابعاد 2500تومان  و ابعاد 5/5×24 مشکی و قهوهای سوخته آن 900 تومان و ابعاد 30×7 مشکی و قهوهای آن هزار و 350تومان عرضه میشود .

انواع مرغوبترین مواد اولیه

محسن امیری ، عرضهکننده محصولات نسوز در مورد برند پرفروش خود گفت: گـروه بینالمللی کارخانهها فرآوردههای نسوز آذرخـش قـم با استفاده از مرغوبترین مـواد اوليه موجود در كشـور بهمنظور تأمین نيـازهاي روزافزون صنعت ساختمان به انواع فرآوردههای نسوز و آجرنمای نسوز ، در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده انواع فرآوردههای نسـوز نماهای ماندگار ساختمان باکیفیت عالي و قابلرقابت با مشابه خارجی در سطح خـاورمیـانه است و تنها تولیدکننده انواع آجرنسوز صفحهای تزئينی در ابعاد بزرگ در كشور است. وی بزرگترین ویژگیهای محصولات این برند را تنوع رنگ و طرح همراه با کیفیت ماندگار عنوان کرد.

آجرنما با رنگ طبيعي

علی تفرشی ، عرضهکننده در مورد آجرنماهای نسوز منتخب خود به پیام ساختمان گفت: مجموعه کارخانههای دانیال و تينا سفال، نسل جديد آجرنما با رنگ طبيعي را به روش تونلی توليد و به بازار مصرف عرضه میکنند. وی افزود: این شرکت 33 نوع محصول مختلف را با بهرهمندی از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا تولید ميكند. آجرنمای تولیدی در مجموعه کارخانهها دانيال و تينا سفال با انواع سبکهای معماری و طراحی داخلی سازگار بوده و تنوع بالای محصولات، این امکان را به طراحان میدهد تا معماري و نماي داخلي و خارجی ساختمان را بر اساس سلیقه مشتریان طراحي كنند.

آجری با رنگ طبیعی سنگهای خردشده

مسعود رایگان، عرضهکننده محصولات آجرنسوز در مورد برند منتخب خود به پیام ساختمان گفت: آجرنمای اسعدی تولیدکننده انواع آجرنمای مرغوب و استاندارد با انواع اندازهها و رنگهای زرد و قرمز با استفاده از رنگهای طبیعی سنگهای خردشده است و مشخصات یک محصول خوب و باکیفیت را میتوان در این برند دید.

طبقه بندی: 
نوع: 
مقاله