محصولاتشرکت های ساختمانیفروش مصالح ساختمانیخرید مصالح ساختمانیبنگاه املاکاخبار ومقالات

انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات پی وی سی انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن و ساختمان استان تهران انجمن تولید کنندگان در و پنجره یو پی وی سی ایران شرکت تعاونی انبوه سازان مسکن انجمن صنفی انبوه سازان مسکن سندیکای شرکت های ساختمانی ایران سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران انجمن سنگ ایران انجمن صنفی کارفرمایی طراحی و معماری و دکوراسیون ایران سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران انجمن صنفی تولید کنندگان شیرآلات بهداشتی
مصالح ساختمانی,بازار مسکن,کاشی,سرامیک,دکوراسیون

وام 160 میلیونی مسکن به بافت‌های فرسوده انگیزه می‌دهد

وام مسکن,بافت فرسوده,ساخت و ساز

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری، اختصاص وام 160 میلیون تومانی خرید مسکن در بافت‌های فرسوده را در افزایش انگیزه سازندگان، موثر دانست.

 

 محمدسعید ایزدی اظهار کرد: تسهیلاتی که قبلا به ساکنین بافت‌های فرسوده تعلق می‌گرفت عمدتا در بخش نوسازی بود اما مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر پرداخت وام 160 میلیون تومانی برای خرید مسکن در بافت‌های فرسوده اقدامی بود که برای اولین بار انجام شد که اتفاق خوبی بود.

وی افزود: یکی از نگرانی‌های سازندگان در بافت‌های فرسوده بحث فروش واحدها بود که با افزایش توان متقاضیان از طریق وام 160 میلیون تومانی بافت‌های فرسوده، سازندگان انگیزه می‌گیرند تا در این بافت‌ها اقدام به ساخت و ساز کنند.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری تاکید کرد: ارایه تسهیلات به بافت‌های فرسوده تحقق بخشی از هدف وزارت راه و شهرسازی در طرح مسکن اجتماعی است که بیش از 50 درصد قیمت مسکن را پوشش می‌دهد.

ایزدی با اشاره به 107 هزار وام بافت‌های فرسوده در سال 1394 و در پاسخ به این سوال که علت عدم تحقق کامل 300 هزار تسهیلات به بافت‌های ناکارآمد چه بود، تصریح کرد: من خوشبینانه به این مساله نگاه می‌کنم؛ زیرا واقعیت این است که تحقق همین رقم نیز با توجه به شرایط مالی دولت، خوب بود. دولت در واقع تنها پولی که در بسته خروج از رکود در اختیار داشت را به بافت‌های فرسوده اختصاص داد.

وی ادامه داد: دولت اواسط بهمن ماه برای تامین مابه‌التفاوت سود بانکی نوسازی بافت‌های فرسوده 200 میلیارد تومان اختصاص داد که 50 هزار فقره تسهیلات محسوب می‌شد و با رقم 57 هزار تسهیلات قبلی به 107 هزار فقره رسید. به اعتقاد ما این رقم برای سال اول خوب است و امیدواریم در سال‌های بعد بیشتر شود.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری تاکید کرد: دولت تقبل کرده 10 درصد از مبلغ سود تسهیلات را پرداخت کند. لذا متقاضیان برای دو سال اول 14 درصد و برای 10 سال بعدی 11 درصد سود پرداخت خواهند کرد.

طبقه بندی: 
نوع: 
اخبار