محصولاتشرکت های ساختمانیفروش مصالح ساختمانیخرید مصالح ساختمانیبنگاه املاکاخبار ومقالات

انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات پی وی سی انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن و ساختمان استان تهران انجمن تولید کنندگان در و پنجره یو پی وی سی ایران شرکت تعاونی انبوه سازان مسکن انجمن صنفی انبوه سازان مسکن سندیکای شرکت های ساختمانی ایران سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران انجمن سنگ ایران انجمن صنفی کارفرمایی طراحی و معماری و دکوراسیون ایران سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران انجمن صنفی تولید کنندگان شیرآلات بهداشتی
مصالح ساختمانی,بازار مسکن,کاشی,سرامیک,دکوراسیون

معرفی سقف های عرشه فولادی

سقف ساختمان, سقف عرشه فولادی

 

سقف های عرشه فولادی از ورقه های گالوانیزه فولادی ذوزنقه ای شکل و گل میخ ها (برشگیر ها) تشکیل شده است که با بتن ریزی روی ورقه های فولادی و عملیات آرماتوربندی پیاده سازی میشود. این نوع سقف کامپوزیت را از سایر سقف ها متمایز ساخته است.
[تصویر:  mesh.jpg]

در سال 1742میلادی، پل مالوین شیمی دان فرانسوی برای اولین بار راهکاری برای روکش دار کردن فولاد ارائه داد. وی با آغشته کردن آهن در مقدار زیادی روی ذوب شده توانست آهن روکشدار تولید کند.
در سالهای اخیر دهه 1820 برای اولین بار معمار و مهندس هنری پالمر آهن با روکش گالوانیزه را کنگره دار کرد. این مصالح جدید فولادی درصنعت ساخت و ساز به جهات وزن کم، مقاومت بالا در برابر خوردگی، استحکام بالا، سهولت در اجرا و حمل و نقل آسان در کوتاهترین زمان به رایج ترین و عمده ترین مصالح در صنعت ساخت و ساز در کشورهایی نظیر استالیا، نیوزلند، ایالات متحده و چندی بعد در کشورهای انگلیس و هند و دیگر کشورهای اروپایی تبدیل شد.

 

طبقه بندی: 
نوع: 
مقاله