محصولاتشرکت های ساختمانیفروش مصالح ساختمانیخرید مصالح ساختمانیبنگاه املاکاخبار ومقالات

انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات پی وی سی انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن و ساختمان استان تهران انجمن تولید کنندگان در و پنجره یو پی وی سی ایران شرکت تعاونی انبوه سازان مسکن انجمن صنفی انبوه سازان مسکن سندیکای شرکت های ساختمانی ایران سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران انجمن سنگ ایران انجمن صنفی کارفرمایی طراحی و معماری و دکوراسیون ایران سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران انجمن صنفی تولید کنندگان شیرآلات بهداشتی
مصالح ساختمانی,بازار مسکن,کاشی,سرامیک,دکوراسیون

صادرات سنگ تزئینی نسبت به تولید ‌کم است

صادرات, صادرات سنگ, سنگ تزئینی, رکود صنعت ساختمان

 

رئیس اداره سنگ‌های تزئینی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صادرات سنگ تزیینی در مقایسه با تولید این محصول کم است، گفت: ‌میزان تولیدات سنگ تزئینی در سال گذشته ‌۷۰۰ هزار تن و واردات ۵۰ هزار تن بود.

 

به‌گزارش شبکه صنعت ساختمان ایران به نقل از" خبرگزاری تسنیم "، محسن گلیجانی در نهمین نمایشگاه صنعت سنگ محلات و در همایشی که با حضور رئیس نظام مهندسی کشور، رئیس انجمن سنگ و دبیر انجمن سنگ کشور، دیگر مسئولان استانی برگزار شد با اشاره به وجود یک هزار و 900 معدن سنگ در کشور اظهار داشت: از این تعداد یک هزار و 165 معدن در کشور فعال است.

 

وی با بیان اینکه با توجه به رکود صنعت ساختمان، تولید و صادرات در کشور در حال حاضر یک هزار و 165 معدن فعال ‌داریم، افزود: به دلیل رکود ایجاد شده در کشور مابقی معادن غیرفعال بوده و اکنون 30 هزار و 500 واحد فرآوری در کشور مشغول فعالیت بوده که از این معادن 207 میلیون تن استخراج انجام می‌شود.

 

رئیس اداره سنگ‌های تزئینی وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در کشور 14 میلیون تن سنگ کوپ تولید شده که این میزان در سال گذشته 16 میلیون تن بوده و با توجه به اینکه در صنعت ساختمان با رکود مواجه هستیم تولید سنگ بریده شده به 80 میلیون مترمربع رسیده و این در حالی است که این میزان در سال‌های گذشته 115 میلیون مترمربع بوده است.

 

گلیجانی ادامه داد: صادرات سنگ تزیینی در مقایسه با تولید این محصول کم بوده و در سال گذشته میزان تولیدات 700 هزار تن و واردات آن 50 هزار تن بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: برای دست یافتن به افق 1404 و با در نظر گرفتن تمهیدات لازم و تشکیل شورای سیاست‌گذاری صنعت سنگ کشور نقاط ضعف و نقاط قوت بررسی شده و در این موارد سرمایه‌گذاری لازم را انجام دهیم.

 

رئیس اداره سنگ‌های تزئینی وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات انجام شده در آموزش با همکاری سازمان صنایع کوچک دوره‌های  آموزشی  برگزار و نیاز‌سنجی لازم در این زمینه انجام شده است.

 

گلیجانی ادامه داد: نیاز‌سنجی در تعداد زیادی از صنایع بزرگ کشور انجام نشده و برای این کار و به منظور جمع‌بندی اعتبارت نوسازی جمع‌آوری شده و اجرایی شود.

 

طبقه بندی: 
نوع: 
اخبار