محصولاتشرکت های ساختمانیفروش مصالح ساختمانیخرید مصالح ساختمانیبنگاه املاکاخبار ومقالات

انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات پی وی سی انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن و ساختمان استان تهران انجمن تولید کنندگان در و پنجره یو پی وی سی ایران شرکت تعاونی انبوه سازان مسکن انجمن صنفی انبوه سازان مسکن سندیکای شرکت های ساختمانی ایران سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران انجمن سنگ ایران انجمن صنفی کارفرمایی طراحی و معماری و دکوراسیون ایران سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران انجمن صنفی تولید کنندگان شیرآلات بهداشتی
مصالح ساختمانی,بازار مسکن,کاشی,سرامیک,دکوراسیون

انواع کفپوش و کاربرد متفاوتش در اتاق های مختلف خانه

کفپوش, مجری کفپوش,آموزش ایجاد کفپوش

بهره گیری از کفپوش مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی هر خانه بسیار اهمیت دارد، در ادامه به طور مختصر در مورد انواع کفپوش می خوانیم.

 

انواع کفپوش:

 

بامبو (Bamboo): بامبو مدت هاست که در ساخت کفپوش مورد استفاده قرار می گیرد و تفاوت، تنها در رنگ و استایل آن هاست. بامبو از نظر تکنیکی جزء محکم و مقاوم ترین چوب هاست. این کفپوش معمولا برای سطوح گسترده مورد استفاده قرار دهید. 

 

چوب بازیافته (Reclaimed Wood): این نوع کفپوش جلوه ای کلاسیک دارد، اما با تکنولوژی جدیدی عرضه می شود. 

 

کاشی سایز بزرگ (Large-Format Tile): در دنیای کاشی و سرامیک، اندازه، فرم، متریال، طرح و نقش تنوع بالایی یافته است. کاشی های بزرگ علاوه بر جلوه و ابهت بیشتر، زحمت شما را برای تمیز کردن خطوط درزی کم تر میکند. ضمنا این کاشی به نصب حرفه ای تر نیاز دارد. 

 

چوب پنبه (Cork): امتیاز اصلی این نوع کفپوش عایق صوتی بودن آن است. همچنین قدم برداشتن بر کفپوش چوب پنبه ای حس بسیار راحت تری در مقایسه با پارکت و سرامیک دارد. 

 

موکت پرز دار: امروزه در صنعت موکت سازی به لحاظ تنوع و کیفیت پیشرفت چشمگیری ایجاد شده است. ویژگی ممتاز موکت ها حس گرمی و لطافت آن است. 

 

پارکت آمریکایی: این کفپوش های کلاسیک آمریکایی مجددا رواج یافته، و نسبت به بامبو و چوب پنبه، دسترسی به آن آسان تر است. 

 

کفپوش بتنی (Concrete): از مهم ترین امتیازات کفپوش بتنی استقامت زیاد، پایداری در برابر زلزله و جلوه منحصربفرد آن است. 

 

سرامیک طرح چوب (Wood-Look Ceramic Tile): بسیاری افراد برای آشپزخانه کفپوش چوبی بکار می گیرند، ولی بدلیل احتمال نشت آب از ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و یخچال و فریزر و مواردی از این قبیل چوب و پارکت های چوبی توصیه نمی شود. اما اگر به بافت چوب علاقه مندید می توانید از سرامیک های طرح چوب استفاده کنید. 

 

کاشی آجری (Terra-Cotta Tile): این متریال کلاسیک گرما و زیبایی بخصوصی دارد و مناسب سبک روستیک است. 

 

مرمر: مزیت اصلی این متریال زیبایی و دوام آن است. در مورد زیبایی سنگ مرمر می توان گفت که تاریخ مصرف ندارد. 

 

حال بررسی میکنیم که برای هر اتاق و محیط از منزلمان چه سبک کفپوشی مناسب تر است:

 

اتاق نشیمن

 

اتاق نشیمن بهترین مکان برای استفاده از کفپوش های محکم چوبی است. کفپوش های چوبی بە خانه گرمای بسیاری می بخشند و تا ده ها سال دوام دارند. حتی می توان آنها را پیش از جابه جایی با مدل های تازه، بارها رنگ و جلا داد. نصب درست و اصولی این نوع کفپوش تضمین کننده دوام و زیبایی آن است. کفپوش های چوبی در مقابل فرسایش های روزانه مقاوم می باشند.

 

 

چوب را باید از رطوبت و خراشیدگی دور نگه دارید. بە طور مثال، بهتر است در خانه روی کفپوش های چوبی با کفش راه نروید. بزرگ ترین دشمن کفپوش های چوبی، پاشنه های بلند کفش هاست. چوب ها تنوع بسیار دارند. از جمله می توان بە چوب بلوط سفید، چوب درخت افرا، درخت ساج و چوب گردو اشاره کرد. چوب بلوط قرمز یکی از بهترین و بادوام ترین کفپوش های چوبی است. این چوب را می توان بە راحتی بە رنگ های دلخواه رنگ آمیزی کرد.

 

 

آشپزخانه

 

آشپزخانه آلوده ترین فضای هر خانه است. پاشیده شدن آب، چربی و … مواردی می باشند کە انتخاب کفپوش را برائ این اتاق محدود می کند. کفپوش آشپزخانه باید ضدآب و بە گونه ای باشد کە راحت تمیز شود. بە همین سبب، می توان از انواع پلاستیک ها همچون وینیل یا لینولئوم استفاده کرد.

 

وینیل بسیار بادوام است و آلودگی ها بسیار راحت از روی آن پاک می گردد بە همین سبب بهترین گزینه برائ آشپزخانه بە شمار می رود. وینیل در رنگ ها، طرح ها و بافت های متنوع عرضه می گردد.

 

لینولئوم نیز جایگزین مناسبی برائ وینیل است. این کفپوش نیز بادوام و مستحکم است اما قیمت گران تری نیز دارد. سبب این گرانی نیز مواد تشکیل دهنده قابل بازیافت آن است.

 

 

حمام

 

حمام همیشه گرم و خیس است بنابراین باید کفپوشی برائ آن انتخاب کنید کە در برابر این مسایل دوام خوبی داشته باشد. بهترین انتخاب برائ کف حمام، کاشی است. کاشی ها طرح ها، شکل ها، رنگ ها و بافت های متنوع و نصب بسیار راحتی دارند.

حتما پیش از خرید، کیفیت و قیمت های کاشی های انتخابی خود را با فروشگاه های دیگر مقایسه کنید.

 

 

زیرزمین

 

زیرزمین در خانه های مختلف استفاده های متفاوتی دارد. می تواند انباری، اتاق بازی کودکان، باشگاه خانگی یا … باشد. بنابراین، پیش از خرید کفپوش برائ این فضا باید کاربری آن را مشخص کنید. بیشتر زیرزمین ها کفپوش سیمانی که با دوام و ارزان قیمت است، دارند. البته اگر روی سطح سیمان طرح داده شود قیمت آن بالاتر می رود.

 

این کفپوش برائ باشگاه خانگی خوب است اما اگر قرار است زیرزمین را بە محل بازی کودکان تبدیل کنید، بە هیچ وجه کفپوش مناسبی نیست زیرا سبب آسیب دیدن دست و پای آنها می گردد.

از موکت نیز می توان برائ کفپوش زیرزمین استفاده کرد. موکت قیمت ارزان و حتی وقتی می خواهیم آن را عوض کنیم نیز جابه جایی بسیار راحتی دارد. البته شستن و تمیز کردن آن کمی دشوار است.

 

طبقه بندی: 
نوع: 
مقاله