محصولاتشرکت های ساختمانیفروش مصالح ساختمانیخرید مصالح ساختمانیبنگاه املاکاخبار ومقالات

انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات پی وی سی انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن و ساختمان استان تهران انجمن تولید کنندگان در و پنجره یو پی وی سی ایران شرکت تعاونی انبوه سازان مسکن انجمن صنفی انبوه سازان مسکن سندیکای شرکت های ساختمانی ایران سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران انجمن سنگ ایران انجمن صنفی کارفرمایی طراحی و معماری و دکوراسیون ایران سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران انجمن صنفی تولید کنندگان شیرآلات بهداشتی
مصالح ساختمانی,بازار مسکن,کاشی,سرامیک,دکوراسیون

پیمانکاری ، انبوه ساز ، مشاور

ساخت و ساز بافت‌های فرسوده با کسادی مواجه شد

بافت های فرسوده, کسادی ساخت ساز

به گزار شبکه صنعت ساختمان ایران به نقل از "اقتصاد آنلاین"، سال 93 به عنوان سال میانی دوره دو‌ساله رکود مسکن، فعالیت‌های ساختمانی در کل کشور کاهش 30 تا 40‌درصدی پیدا کرد اما این وضعیت در محدوده فرسوده و محله‌های کلنگی شهرها با شیب تندتری رو به وخامت گذاشت. در فاصله سال‌های 86 تا 92، به طور متوسط سالی 100 هزار واحد مسکونی جدید در اثر تخریب املاک قدیمی و غیرقابل سکونت در بافت‌های فرسوده شهرها، احداث شد اما سال 93 نرخ ساخت‌وساز در این محدوده‌ها به 69 هزار واحد مسکونی نزول کرد.

نقش‌آفرینی برخی مؤسسات اعتباری در تعمیق رکود مسکن

مسکن, رکود مسکن, مؤسسات اعتباری

به گزارش شبکه صنعت ساختمان ایران به نقل از "صما"، دراین هفته مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با تشریح دلایل بروز رکود در بخش مسکن طی سال‌های اخیر گفت: بالا بودن نرخ سود بانکی، رکود حاکم بر کل اقتصاد، کاهش قدرت خرید و ورود و خروج برخی از مؤسسات اعتباری و حتی غیر اقتصادی به بخش مسکن از دلایل عمیق‌تر شدن رکود بخش مسکن است.

جنب و جوش وام‌گیرندگان مسکن در شهرهای کوچک

مسکن، بازار مسکن، وام مسکن، خرید مسکن، قیمت مسکن، صنعت ساختمان

با تک رقمی شدن نرخ سود تسهیلات مسکن از ۱۱ به ۹.۵ درصد، سهم شهرهای کوچک از تعداد تسهیلات از رتبه سوم به رتبه اول ارتقا یافته است.

نقش مخرب بساز بفروش های کلان در بازار مسکن

مسکن، بازار مسکن، فروش مسکن، خرید مسکن، قیمت مسکن، صنعت ساختمان

به گطارش شبکه صنعت ساختمان ایران به نقل از"صما": رونق بازار مسکن و افزایش قدرت خرید مردم، از سیاست های مهمی است که دولت یازدهم و وزارت راه و شهرسازی از شروع به کار خود آن را دردستور کار خود قرار داده و در این راه طرح ها و برنامه هایی مثل تسهیلات متعدد مسکن و کاهش نرخ سود بانکی هم ارائه کرده است. اما آنچه از گفته های کارشناسان اقتصادی بر می آید، حاکی از آن است که اینها اگرچه شرط لازم برای رونق بازار مسکن است، اما کافی و جوابگو نیست.

 

آیین نامه گودبرداری های عمیق تدوین نشده است!

ساختمان سازی, گود برداری عمیق, مهندس خوشدل, شرکت های ژئوتکنیک, آیین نامه گود برداری

به گزارش شبکه صنعت ساختمان ایران به نقل از "صما": در طی گفتگو با مهندس خوشدل با بیان اینکه آنچه درباره گودبرداری‌های عمیق در تهران رخ می‌دهد، برخلاف استانداردها و ضوابط بین‌المللی دنیا است تاکید کرد: براساس آمارها از قرار معلوم در سال 91 رقمی حدود 300 مال در تهران ساخته شده است که صدور مجوز برای این نوع پروژه‌ها تاکنون تداوم داشته و این امر باعث شده که شهرداری تهران به منظور تامین پارکینگ این ابر پروژه‌ها اقدام به گودبرداری‌های عمیق در سطح تهران کند.

پیش فروش ساختمان، یک قانون خوب یا ظلمی به خریداران وانبوه سازان؟

پیش فروش ساختمان, انبوه سازان, وزیر راه و شهرسازی

به گزارش شبکه صنعت ساختمان به نقل از صما- با گذشت حدود چهار سال از تصویب قانون پیش فروش ساختمان در مجلس در آذر ماه سال 1389، دستورالعمل پیش فروش ساختمان درخرداد ماه سال 93 از سوی وزارت راه و شهرسازی ابلاغ و مسیر ساماندهی بازار پیش فروش مسکن هموار شد. اما کماکان این آیین‌نامه نیاز به تکمیل داشت تا موانع مهمی مانند دستورالعمل شناسنامه فنی برداشته شود.

بالاترين نرخ افزايش قيمت مسكن در كدام كشور است

مسکن، بازار مسکن، فروش مسکن، خرید مسکن، قیمت مسکن، صنعت ساختمان

به گزارش شبکه صنعت ساختما ایران به نقل از "پیام ساختمان" براساس آمارهاي موجود، تركيه، نيوزلند و كانادا بيشترين نرخ افزايش قيمت مسكن را در جهان دارند در چند ماه گذشته قيمت مسكن در ۱۱ كشور جهان كاهش داشته است.

یک گودبرداری بسیار نادر در مقیاس جهانی

اخبار صنعت ساختمان, گودبرداری, معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی

دراین هفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، گودبرداری ۳۲ متری خیابان سهیل در منطقه یک پایتخت را ناقض ضوابط فنی و مهندسی برشمرد و از پیگیری جدی موضوع در وزارت راه و شهرسازی نسبت به آن تخلف خبر داد. براساس گزارش خبرگزاری‌ها خبر ۲۰:۳۰ از شبکه دو سیما با عنوان ردپای یک پروژه تجاری، گزارشی کامل از روند گودبرداری خیابان سهیل در منطقه یک ارایه کرد که طی آن گفت‌وگوی حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی و اظهارنظر وی بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی برای پیگیری ماجرا از منظر مهندسی و فنی را نیز داشت.

لزوم بازنگری در قانون پیش فروش ساختمان

اتحادیه مشاوران املاک ، قانون پیش فروش ساختمان, تخلف, ساختمان سازی, شناسنامه فنی ساختمان

به گزارش شبکه صنعت ساختمان ایران به نقل از "Consbank"، نماینده مجلس شورای اسلامی به عنوان موافق قانون پیش فروش ساختمان و ایرج رهبر، عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان و عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور هم به عنوان مخالفان این قانون نظرات خود را در برنامه "تیتر امشب" شبکه خبر مطرح کردند.